Trening na rzeźbę mięśni

Zależy Ci na osiągnięciu wymarzonej formy nie tylko na jedno lato, ale na lata? Proces, który polega na wyrzeźbieniu pięknej i przede wszystkim silnej sylwetki to długotrwały rozwój wielu grup mięśniowych, do którego warto podejść z przemyślanym planem treningowym. Oprócz regularnych wizyt na siłowni czy poddawaniu się swoim ulubionym aktywnościom fizycznym, jedną ze skutecznych metod kształtowania sylwetki jest technika EMS, która dodatkowo stymuluje wybrane partie ciała i pobudza je do bardziej intensywnej pracy. Dowiedz się w jaki sposób odpowiednio skomponowane ćwiczenia i elektrostymulacja mogą wpłynąć na osiągnięcie wymarzonych efektów!

Z czego powinien składać się trening na rzeźbę mięśni?

Modelowanie sylwetki zdecydowanie różni się od procesu odchudzania. Jest on ostatnim krokiem na drodze składającej się z diety o zwiększonej kaloryczności i podaży białka oraz obfitym budowaniu masy mięśniowej. W przypadku formowania wymarzonej sylwetki niezwykle kluczowe są dwie poniższe kwestie:

  • ułożenie planu o odpowiedniej intensywności,
  • połączenie ćwiczeń siłowych z obciążeniem i aerobowych, które nie wpływają na zmniejszenie masy mięśniowej – np. biegania i interwałów.

Jak ułożyć plan treningowy na rzeźbę?

W ułożeniu przemyślanego planu warto skorzystać z pomocy doświadczonego instruktora, który dobierze rodzaj ćwiczeń i wybrane techniki do naszych predyspozycji, doświadczenia, a także możliwości i wytrzymałości. Powinno uwzględnić się w nim ćwiczenia na rzeźbę spalające tłuszcz, ale nie zmniejszające jednocześnie muskulatury. Najbardziej optymalnym planem dla osoby, która ma doświadczenie z robieniem masy lub wykonywaniem ćwiczeń na siłowni, będzie rozłożenie treningów na 3 siłowe w ciągu tygodnia oraz 2-4 poświęcone na cardio lub interwały.

Trening na rzeźbę EMS – kiedy będzie najbardziej efektywny?

Chcesz polepszyć efekty osiągnięte na siłowni i wspomóc swoją ciężką pracę? Wybierz dodatkową formę aktywności w postaci metody EMS, dzięki której wybrane partie Twojego ciała zostaną pobudzone, co wpłynie na proces rozwojowy w procesie modelowania sylwetki. Kombinezon wykorzystywany podczas sesji w naszym studio generuje napięcie w mięśniach, pobudzając motorykę i stopniowo zwiększając ich masę. Aby metoda była skuteczna, polecamy skorzystanie z 2 sesji tygodniowo i połączenia ich z wybraną aktywnością fizyczną.

    Umów się na
    bezpłatną konsultację

    Zrób pierwszy krok w drodze po wymarzoną sylwetkę!

    Klikając "Wyślij" akceptujesz politykę prywatności.