Trening na poprawę postawy

Siedzący tryb życia, długotrwałe przebywanie w jednej pozycji, garbienie się to najczęstsze powody, przez które zmagamy się z bólem kręgosłupa oraz nieprawidłową postawą ciała. Osoby zajmujące się pracą biurową, bardzo często skarżą się na te dolegliwości i zastanawiają się, co mogą zrobić, aby im zapobiec. Rozwiązaniem mogą być odpowiednio dobrane ćwiczenia – np. trening EMS, który stymuluje mięśnie głębokie stabilizacyjne, poprawiając tym samym ich wytrzymałość i eliminując skutki siedzącego trybu życia.

Dlaczego warto ćwiczyć mięśnie posturalne?

Mięśnie głębokie stabilizacyjne, inaczej zwane posturalnymi to grupa, która odpowiada za kształtowanie prawidłowej sylwetki w różnych partiach ludzkiego ciała. Można je znaleźć m.in. na plecach, odcinku lędźwiowo-krzyżowym oraz w okolicy ramion. Spędzając większość czasu w pozycji siedzącej lub przybierając nieprawidłową, zgarbioną postawę, można negatywnie wpłynąć na ich ułożenie i motorykę, co doprowadza do napięcia lub objawów bólowych. Właśnie dlatego, aby zapobiec skutkom takiego trybu życia, warto zwracać szczególną uwagę na te partię ciała podczas treningu w domu lub na siłowni.

Podstawowe ćwiczenia na poprawę postawy

Chcesz zadbać o prawidłową pozycję sylwetki i rozluźnienie ciała po ciężkim dniu? Istnieją różne ćwiczenia na prawidłową postawę, które pomogą poprawić stan Twojej sylwetki, a do najpopularniejszych zalicza się:

 • rozciąganie ma macie lub na stojąco – skłony i skręty tułowia oraz tzw. kocie grzbiety, superman czy sfinks,
 • podciąganie na drążku,
 • podnoszenie hantli ze spięciem łopatek,
 • martwy ciąg.

EMS jako trening na poprawę postawy – czy to naprawdę działa?

Wykonywanie odpowiednio dobranych ćwiczeń z wykorzystaniem technologii EMS może pomóc w odciążeniu kręgosłupa i wzmocnieniu mięśni głębokich, odpowiadających za poprawę stanu sylwetki. Właśnie dlatego trening oparty na elektrostymulacji jest polecany jest osobom, którym w szczególności zależy na skorygowaniu ułożenia ciała. Ze względu na to, że odbywa się w całości na stojąco z użyciem odpowiednio skonfigurowanego kombinezonu, Twoje mięśnie mogą zostać pobudzone do pracy nawet podczas pozycji statycznych.

  Umów się na
  bezpłatną konsultację

  Zrób pierwszy krok w drodze po wymarzoną sylwetkę!

  Klikając "Wyślij" akceptujesz politykę prywatności.