?>

Ćwiczenia na wzmocnienie mięśni

Nasze ciało to niezawodna maszyna, która pozwala nam na podejmowanie się rozmaitych wyzwań. Niestety z wiekiem traci ono siłę. Aby temu zapobiec warto wykonywać odpowiednio zaplanowany trening mięśni głębokich, który pomoże je wzmocnić, jednocześnie łagodząc ból w osłabionych częściach ciała. Jedną z bardziej nowatorskich i coraz popularniejszych form aktywności, która może Ci w tym pomóc, jest metoda EMS – Electrical Muscle Stimulation. Polega ona na 20-minutowych sesjach, podczas których wykorzystuje się ćwiczenia i elektrostymulację, mające na celu pobudzenie mięśni głębokich. Przekonaj się na czym polega taki trening, jakie korzyści ze sobą niesie i do kogo jest skierowany!

Za co odpowiadają mięśnie głębokie i dlaczego warto je pobudzać?

Głębokie partie ciała odrywają istotną rolę w organizmie. Panują nad stabilizacją sylwetki i utrzymaniem odpowiedniej postawy, pomagają niwelować bóle stawów i poprawiać wytrzymałość. Te i wiele innych funkcji wpływają na naszą sprawność i dobre samopoczucie, dlatego podczas aktywności fizycznej warto w szczególności skupić się na treningu tych partii ciała i ich wzmocnieniu.

Jakie ćwiczenia można wykonywać w celu wzmocnienia głębokich partii ciała?

Istnieje wiele ćwiczeń, dzięki którym można skutecznie pobudzić osłabione partie ciała, poprawiając ich sprawność. Należą do nich głównie ćwiczenia na wzmocnienie mięśni opierające się na:

 • balansowaniu sylwetki poprzez angażowanie dolnych partii brzucha i odpowiednie rozłożenie ciężaru,
 • rozciąganiu kręgosłupa, np. za pomocą „kociego grzbietu”,
 • treningu barków w podporze i stymulacji kończyn, np. przez ich naprzemienne podnoszenie.

Takie i wiele innych manewrów należy wykonywać powoli, z zachowaniem ostrożności i skupienia się na odpowiedniej technice, najlepiej pod okiem instruktora.

Trening EMS na pobudzenie osłabionych partii ciała – kto może z niego skorzystać?

Na wzmacnianie osłabionych mięśni idealnie sprawdza się trening EMS – odpowiednio skonfigurowany sprzęt, wykorzystujący elektryczne impulsy, powoduje delikatne skurcze osłabionych partii ciała podczas wykonywania specjalnie dobranych ćwiczeń. Z takiej formy aktywności mogą skorzystać wszystkie osoby, które odczuwają spadek formy, napięcie w ciele lub spadek stabilizacji.

  Umów się na
  bezpłatną konsultację

  Zrób pierwszy krok w drodze po wymarzoną sylwetkę!

  Klikając "Wyślij" akceptujesz politykę prywatności.