Ćwiczenia na poprawę wytrzymałości i siły

Nasze ciało każdego dnia zaskakuje nas swoimi możliwościami, pozwalając na wykonywanie rozmaitych rzeczy od rana do nocy. Od wytrzymałości organizmu zależy nie tylko nasze dobre samopoczucie czy zdrowie, ale również predyspozycje naszego ciała oraz rozwój sportowy. Aby je poprawić, warto zadbać o wprowadzenie do swojej rutyny ćwiczeń wzmacniających siłę i wydolność organizmu w różnych aspektach. Przekonaj się jak trening EMS, przeprowadzany przez trenerów w naszym studio, wpływa na wzrost i poprawę tych parametrów!

Czym jest wytrzymałość organizmu i w jaki sposób można ją klasyfikować?

W zależności od podejmowanej aktywności fizycznej oraz wykonywanych ćwiczeń, poziom zmęczenia, a tym samym stan wydolności organizmu ulega zmianie. Mogą one dotyczyć różnych rodzajów wytrzymałości, np.:

 • siłowej, szybkościowej lub skocznościowej,
 • tlenowej lub beztlenowej,
 • opartej na pracy wybranych grup mięśniowych, m.in. statycznej lub dynamicznej,
 • uzależnionej od czasu wykonywania danej aktywności.

Co pomaga we wzroście siły i poprawie wydolności?

Trening na wytrzymałość ma za zadanie zwiększyć zmęczenie w różnych ośrodkach organizmu w celu przyzwyczajenia ciała do konkretnej intensywności ćwiczeń i zwiększenia możliwości sportowych. Wyróżnia się zatem trening na wzrost siły, poprawę wydolności oddechowej oraz motoryki ciała. Pomogą w tym różne ćwiczenia na poprawę siły, np. ogólnorozwojowe, obwodowe, stabilizacyjne oraz wykorzystujące obciążenie.

Wpływ treningu EMS na Twoje możliwości sportowe

Na wzrost poszczególnych parametrów odpowiadających za odpowiednią pracę organizmu, wpływa prawidłowo skomponowany trening wytrzymałości siłowej. Jedną z bardziej skutecznych technik, wspomagających kondycję i wytrwałość fizyczną jest metoda EMS. Dzięki ćwiczeniom dobranym przez instruktora oraz sprzętowi wykorzystującemu elektrostymulację wybranych partii ciała, można skutecznie wpłynąć na wzrost kondycji, rozwój masy mięśniowej oraz poprawę działania ośrodków odpowiadających za szybkość motoryczną. Przekonaj się, jakie efekty możesz osiągnąć dzięki metodzie EMS zapisując się na pierwszą sesję w naszym studio!

  Umów się na
  bezpłatną konsultację

  Zrób pierwszy krok w drodze po wymarzoną sylwetkę!

  Klikając "Wyślij" akceptujesz politykę prywatności.