Trening EMS – jak skutecznie zbudować mięśnie?

Budowanie masy mięśniowej stanowi długotrwały proces, który może trwać nawet kilka miesięcy czy lat, w zależności od celu, do którego dążymy. Podczas planowania budowy masy mięśniowej należy uwzględnić kilka czynników kluczowych dla skuteczności naszych starań. Poza skutecznością treningów  i szybkim uzyskaniem efektów, warto również zwrócić uwagę na bezpieczny sposób budowania mięśni. 

Na czym polega budowanie masy mięśniowej? 

Niestety nie istnieje jedna prosta receptura, dzięki której zbudujesz masę mięśniową, dlatego ważna jest długotrwała praca, zdrowy tryb życia i obserwacja swojego organizmu. Budowa masy mięśniowej polega na ingerencji w metabolizm organizmu. Reakcje metaboliczne zachodzące w naszym organizmie dzielą się na dwie grupy: anaboliczne i kataboliczne. Budując mięśnie należy skupić się szczególnie na reakcjach anabolicznych, czyli tych obejmujących tworzenie złożonych form z prostych substratów. 

W praktyce chodzi o budowę masy mięśniowej z dostępnych składników, takich jak aminokwasy białka. Aby szybko zbudować masę mięśniową należy uwzględnić w swojej diecie nadwyżkę kaloryczną, czyli spożywać więcej kalorii niż potrzebuje nasz organizm. Warto mieć na uwadze, że wraz z wiekiem coraz ciężej zbudować masę mięśniową, ponieważ z upływem lat słabną reakcje metaboliczne. Co nie zmienia faktu, że z odpowiednim planem treningowym, aktywnością fizyczną i dietą jesteśmy w stanie wyglądać dobrze i czuć się zdrowo w każdym wieku. 

Trening EMS – masa mięśniowa szybko i skutecznie 

Niekiedy tradycyjne metody budowania masy mięśniowej okazują się nieskuteczne. Jeżeli spożywanie odpowiedniej ilości białka, trzymanie się diety i ciągłe wizyty na siłowni nie przynoszą pożądanych efektów, warto poszukać mniej oczywistych rozwiązań takich jak treningi EMS

Systematyczny wysiłek skutkujący symbolicznymi rezultatami może skutecznie zniechęcić do ćwiczeń, przez co osoby ćwiczące po jakimś czasie się poddają. Zwykle przyczyną takiego stanu rzeczy jest brak odpowiedniego planu lub dobranie ćwiczeń, które nie angażuje w pełni wszystkich partii mięśniowych, na których nam zależy. Co prawda, każda aktywność jest wskazana, jednak kiedy zależy Ci na efektach, warto wiedzieć jak odpowiednio stymulować mięśnie i które treningi pozwolą Ci osiągnąć upragnioną sylwetkę. 

Trening EMS jest stosunkowo nową formą ćwiczeń, która działa na zupełnie innej zasadzie niż tradycyjne treningi. Innowacyjna metoda elektrostymulacji mięśni polega na pobudzaniu mięśni poprzez wykorzystanie delikatnych impulsów elektrycznych. Są one przesyłane przez specjalne elektrody umieszczone w stroju do treningu EMS. Impulsy docierają nawet do najgłębiej zlokalizowanych włókien mięśniowych, dzięki czemu nawet proste ćwiczenia skutkują szybkim i efektywnym procesem budowy mięśni. 

Efekty treningów EMS są zdecydowanie bardziej widoczne od tych uzyskiwanych tradycyjnymi metodami. Zwłaszcza, że w przypadku treningów z elektrostymulacją mięśni nie ma możliwości samodzielnego wykonywania ćwiczeń, więc zawsze czuwa nad Tobą wyspecjalizowany trener personalny EMS. Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz czuć się bezpiecznie korzystając ze specjalistycznego urządzenia do treningu EMS i masz pewność, że wykonujesz prawidłowo wszystkie ćwiczenia. 

Trening personalny EMS ma również inne zalety, takie jak chociażby indywidualne podejście do trenującego oraz stałe wsparcie i kontrola wyników. Ponadto otrzymujesz spersonalizowany plan treningowy oraz wskazówki od specjalisty, dzięki którym skutecznie, szybko i bezpiecznie zbudujesz masę mięśniową.

EMS – bezpieczna budowa mięśni 

Dlaczego tak bardzo podkreślamy kwestię bezpieczeństwa? Wokół treningów z elektrostymulacją narosło wiele mitów o EMS wynikających z obaw, czy trening EMS jest bezpieczny

Biorąc pod uwagę fakt, że wszystkie ćwiczenia wykonywane są pod okiem doświadczonego specjalisty, a delikatna elektrostymulacja całkowicie bezpieczna dla organizmu, nie ma obaw o pogorszenie stanu zdrowia. Dowodem na to jest stosowanie metody EMS w rehabilitacji i fizjoterapii, gdzie odgrywa kluczową rolę w przywracaniu sprawności po przebytych urazach oraz wzmacnianiu mięśni w przypadku różnych schorzeń. 

Trening EMS w Lublinie realizowany jest bez wykorzystania ciężarów i obciążników, dzięki czemu ćwiczenia nie obciążają stawów, ścięgien ani kręgosłupa. Tradycyjne treningi niekiedy skutkują kontuzjami czy urazami, EMS minimalizują to ryzyko, dzięki innowacyjnym metodom ćwiczeń i zapewnieniu sprawdzonego sprzętu. Aby przekonać się jak wygląda trening EMS warto odwiedzić studio treningu EMS korzystając z możliwości wzięcia udziału w bezpłatnym treningu wprowadzającym. 

Dieta wspomagająca budowę mięśni 

W parze z treningami zawsze powinna iść odpowiednia dieta, a przynajmniej dbałość o zdrowy tryb odżywiania. Jak już wspomnieliśmy, organizm potrzebuje zwyżki kalorycznej, w tym dużej ilość białka aby efektywnie wytwarzać masę mięśniową. Ważne jest aby pamiętać, że nie każda kaloria nam służy, dlatego należy zadbać by były to wartościowe kalorie, a nie ze słodyczy czy niezdrowego tłuszczu. 

Ile kalorii powinniśmy przyjmować i w jakiej formie? To zależy od organizmu, możliwości treningowych oraz wyznaczonego celu. Przed rozpoczęciem treningów EMS, trener personalny dokona odpowiednich pomiarów Twojego ciała i ustali jego skład. Wspólnie wyznaczycie cel, a ty otrzymasz określony plan treningów i wskazówki dotyczące diety i odżywiania. 

Pamiętaj o regeneracji

Ostatnim bardzo ważnym czynnikiem wspomagającym budowę tkanki tłuszczowej jest regeneracja, o której większość osób ćwiczących niestety zapomina albo traktuje zdawkowo. Nasz organizm potrzebuje odpoczynku aby zaczerpnąć energii potrzebnej do wysiłku na treningach. Regeneracja rozumiana tutaj jest jako odpowiednia ilość snu i przerwy między treningami. 

Dorosły człowiek potrzebuje 7-8 godzin snu na regenerację. Treningi powinny odbywać się z uwzględnieniem co najmniej dwóch dni w tygodniu na odpoczynek. W tym czasie zaleca się spacer czy rozciąganie. Brak regeneracji wzmaga odkładanie się tłuszczów, które powinny być wykorzystywane do budowania mięśni. Jeżeli więc chcesz szybko i skutecznie zbudować sylwetkę warto odpowiednio wyważyć treningi, odżywianie i czas na odpoczynek.

    Umów się na
    bezpłatną konsultację

    Zrób pierwszy krok w drodze po wymarzoną sylwetkę!

    Klikając "Wyślij" akceptujesz politykę prywatności.