Trening EMS – fakty i mity

Trening EMS zyskuje na popularności w ostatnim czasie ze względu na oryginalne podejście do ćwiczeń i zaskakująco krótki czas treningu. Wiele osób jednak wciąż nie wie, na czym polega trening EMS, wokół którego narosło mnóstwo mitów i wątpliwości. Czy trening jest bezpieczny? Czy każdy może ćwiczyć w taki sposób? A przede wszystkim czy warto odbyć trening EMS? Odpowiedzi na te pytania oraz dodatkowe informacji na temat treningu EMS znajdziesz w poniższym artykule.

Treningi EMS – na czym polegają?

EMS czyli Electrical Muscle Stimulation (Elektroniczna Stymulacja Mięśni) oznacza stymulację mięśni prądem podczas aktywności fizycznej. Na czym polega trening EMS? Otóż do treningu wykorzystuje się specjalne urządzenia miha bodytec, które przesyłają do naszego ciała impulsy poprzez strój do treningu EMS. Osoba trenująca zostaje wyposażona w kamizelkę oraz opaski na uda, ramiona i pośladki poprzez które przechodzą impulsy.

Treningi EMS w Lublinie odbywają się pod okiem wyspecjalizowanego trenera personalnego, który dba o prawidłowy sposób wykonywania ćwiczeń, koryguje postawę trenującego oraz dba o poprawne ustawienie parametrów sprzętu. Trener odpowiada również za motywowanie i pozytywne nastawienie osób trenujących. Plany treningowe są dobierane indywidualnie do każdego użytkownika.

Fakty na temat treningów EMS

Faktem jest, że trening EMS jest praktycznie dla każdego, zarówno dla sportowca ćwiczącego regularnie, jak i dla osoby, która nie ma zbyt często do czynienia z aktywnością fizyczną. Poziom zaawansowania danego użytkownika nie ma większego znaczenia, ponieważ trenerzy personalni dbają o ty, by dopasować parametry wysiłkowe indywidualnie do możliwości. Nie musisz się zatem martwić, że sobie nie poradzisz biorąc udział w treningu EMS.

Kluczowym aspektem przy wyborze treningu może być cena oraz długość ćwiczeń. Cena treningu EMS wydaje się dosyć wysoka, jednak warto brać pod uwagę, że w koszt wlicza się zarówno trening jak i pomoc trenera personalnego. Po obliczeniu kosztów standardowego wejścia na siłownię i wykupienia porady trenerskiej może się okazać, że koszt takiego rozwiązania jest bardzo zbliżony do kosztu treningu EMS. A co ważne trening EMS trwa tylko 20/30 minut, więc oszczędzasz co najmniej połowę czasu spędzonego na siłowni.

Co osiągniesz dzięki treningom EMS?

Treningi EMS pozwalają na aktywację wszystkich partii mięśniowych w tym samym czasie, podczas jednego treningu. Naukowo udowodniono, że metoda EMS angażuje nawet mięśnie głębokie, których nie mamy możliwości ćwiczyć podczas treningu konwencjonalnego. Dobrze opracowany plan treningowy i systematyczne wizyty w studio EMS umożliwiają uzyskanie pięknej figury na lato w miesiąc. Trening EMS posiada naprawdę wiele korzyści, a czy masz też jakieś wady?

Wady treningu EMS

Opinie o treningu EMS są bardzo pozytywne. Osoby trenujące tą metodą cenią sobie skuteczność ćwiczeń oraz krótki czas treningu. Dodatkowym atutem jest oczywiście obecność trenera personalnego EMS. Za cenę porównywalną do standardowej wizyty na siłowni z trenerem otrzymujemy efektywny trening angażujący większą część naszych mięśni i to w niecałe 30 minut. Gdzie więc kryją się wady treningu EMS? Wydaje się, że nie istnieją. Jedynymi przeszkodami w treningu mogą być przeciwwskazania zdrowotne, zbyt mały budżet lub niedostępność tego typu treningów w Twoim mieście.

Zalety treningu EMS

Bez wątpienia istnieje mnóstwo zalet treningu EMS, które powinny przekonać osoby wahające się, czy warto inwestować w tego typu ćwiczenia. Klienci studia treningu EMS korzystający z elektrostymulacji mięśniowej chętnie opisują swoje pozytywne doświadczenia na niejednym dostępnym forum o treningu EMS.

Według opinii użytkowników, treningi pozwalają 

 • szybko zredukować masę ciała, 
 • wymodelować sylwetkę oraz 
 • ujędrnić ciało. 

Ponadto trening EMS

 • pozwala w szybki sposób zbudować masę mięśniową przy jednoczesnej redukcji cellulitu. 
 • jest ceniony przez użytkowników za brak ryzyka powstania kontuzji, ponieważ ćwiczenia nie obciążają stawów, a wręcz prowadzą do poprawy postawy osoby ćwiczącej.

Wiele osób zastanawia się, jak szybko można zauważyć efekty treningu EMS. To zależy od rodzaju posiadanej sylwetki przed rozpoczęciem treningów, od diety wprowadzonej przez trenera personalnego oraz intensywności ćwiczeń. Pomimo wielu zmiennych, można założyć, że efekty powinny pojawić się już po kilku pierwszych treningach.

Przeciwwskazania do treningu EMS

O ile treningi EMS nie posiadają większych wad, o tyle elektrostymulacja może być szkodliwa dla osób 

 • posiadających rozrusznik serca
 • chorujących na serce, 
 • nadciśnienie czy 
 • epilepsję. 

Elektrostymulacja mięśniowa nie może być również używana 

 • przez kobiety w ciąży, 
 • przy stanach zapalnych
 • przez osoby, u których stwierdzono choroby nowotworowe. 

U osób z powyższymi chorobami i schorzeniami mogą wystąpić skutki uboczne treningu EMS, takie jak zaburzenia krążenia tętniczego, gorączka, czy przepuklina. 

Przeciwwskazania do treningu EMS to także zakażenia bakteryjne i wirusowe, dlatego przed rozpoczęciem treningów warto skonsultować się z lekarzem lub fizjoterapeutą. Trener personalny przed treningiem przeprowadza dogłębny wywiad na temat stanu zdrowia, więc można omówić ewentualne wątpliwości również z nim.

Mity na temat treningu EMS

Wokół treningów EMS narosło wiele mitów wywodzących się z obaw przed nową metodą jaką jest elektrostymulacja mięśni. Jednym z mitów jest twierdzenie, że treningi EMS są bolesne. Stymulowanie mięśni prądem jest bezpieczną metodą, którą już od dawna stosują profesjonalni sportowcy oraz fizjoterapeuci walczący z kontuzjami i urazami. Impulsy elektryczne nie wywołują żadnego bólu, a jedynie mrowienie i delikatne wibracje.

Kolejną obawą osób zastanawiających się, czy warto wziąć udział w tego typu treningach jest przeświadczenie, że nie da się osiągnąć wymarzonych efektów tak krótkimi ćwiczeniami. Jak już zaznaczyliśmy trening personalny EMS mocno angażuje wszystkie mięśnie, a stymulacja impulsami elektrycznymi potęguje efekty. Dowodem na to, że dwudziestominutowe ćwiczenia mogą być wystarczające przy zastosowaniu się do porad trenera personalnego, są widoczne rezultaty treningu EMS, którymi zwolennicy tej metody chwalą się w swoich opiniach na różnych forach.Pojawiają się również pytania czy trening EMS jest bezpieczny dla użytkowników. Tak jak wspominaliśmy, osoby z różnego typu schorzeniami i chorobami powinny najpierw skonsultować się z lekarzem, jednak dla pozostałych osób jest on całkowicie bezpieczny. Twórcy metody przy opracowywaniu ćwiczeń kierowali się bezpieczeństwem i komfortem osób ćwiczących. Rezultaty treningu EMS zależą tylko i wyłącznie od celu, jaki sobie postawisz. Trenując w ten sposób możesz zredukować nadmiar tkanki tłuszczowej, wyrzeźbić sylwetkę, czy pozbyć się bólu kręgosłupa w całkowicie bezpieczny sposób.

  Umów się na
  bezpłatną konsultację

  Zrób pierwszy krok w drodze po wymarzoną sylwetkę!

  Klikając "Wyślij" akceptujesz politykę prywatności.