Na czym polega trening EMS i dla kogo jest przeznaczony?

W dzisiejszych czasach istnieje wiele sposobów, na które można poprawić swoją kondycję fizyczną. Treningi EMS dostępne w ofercie EMS Studio Północna to nowoczesna forma pracy nad ciałem, która opiera się na wykorzystaniu impulsów elektrycznych. Podczas jednego spotkania mięśnie otrzymują nawet o 150 więcej napięć niż podczas zwykłej aktywności fizycznej. Z tego powodu jedna sesja z elektrostymulacją, która trwa przeważnie około 20 minut, porównywalna jest z dwugodzinnymi ćwiczeniami tradycyjnymi.


Trening personalny EMS w Studio Północna rozpoczyna się od konsultacji wstępnej, podczas której prowadzący przeprowadza wywiad dotyczący kondycji fizycznej klienta, jego dotychczasowych kontuzji oraz celów, jakie chce osiągnąć, poddając się elektrostymulacji. Klienta ubiera się w dopasowany kombinezon sportowy, kamizelkę oraz opaski na uda i ramiona, na których umieszczane są elektrody. W Północnej sesja składa się z prostych ćwiczeń fizycznych dobieranych przez trenera personalnego. Ich efektywność wzrasta dzięki zastosowaniu impulsów elektrycznych, których siła dobierana jest do pobudzanych grup mięśniowych.

Dla kogo jest trening personalny w placówce Północna?


W EMS Studio w Lublinie przeprowadzamy bezpieczne, spersonalizowane sesje z elektrostymulacją, które są odpowiednie niemal dla każdego. Mogą z nich korzystać osoby o każdym poziomie sprawności fizycznej, jak również te, które przeszły różnorodne kontuzje. Prąd przesyłany przez elektrody pobudza mięśnie do pracy i przyspiesza ich rozwój, dlatego to świetny pomysł dla wszystkich, którzy cierpią na zanik mięśni. Oferta Studio EMS to również doskonała opcja dla osób, które nie mogą wykonywać tradycyjnych ćwiczeń ze względu na nadwagę czy problemy z kręgosłupem.


Trzeba zaznaczyć, że istnieją przypadki, w których trening personalny z elektrostymulacją może nie być dobrym pomysłem. W Studio Północna odradzamy tego rodzaju sesje osobom z rozrusznikami serca, nadciśnieniem czy epilepsją. Należy z nich zrezygnować również wtedy, gdy mamy gorączkę. Na koniec warto wspomnieć, że na ćwiczenia te nie powinny wybierać się kobiety w ciąży.

    Umów się na
    bezpłatną konsultację

    Zrób pierwszy krok w drodze po wymarzoną sylwetkę!

    Klikając "Wyślij" akceptujesz politykę prywatności.