Jak skutecznie zredukować cellulit za pomocą treningów EMS?

Cellulit stanowi problem dla wielu kobiet w różnym wieku, niezależnie od posiadanej sylwetki. Tak zwana pomarańczowa skórka może znacznie wpływać na samoocenę i nastrój osoby dotkniętej problemem, to z kolei bardzo negatywnie odbija się na wielu sferach życia. Powszechnie wiadomo, że walka z cellulitem jest trudna, ale przemyślane działanie i systematyczna praca pozwalają skutecznie zredukować problem pomarańczowej skórki.

Skąd się bierze cellulit?

Cellulit, czy inaczej pomarańczową skórkę definiuje się jako nierównomierne rozmieszczenie tkanki tłuszczowej. Z medycznego punktu widzenia wynika, że w tkance tłuszczowej powstają przestrzenie, w których gromadzą się produkty z przemiany materii oraz nadmiar wody. Taki proces skutkuje powstaniem swego rodzaju zatorów uniemożliwiających prawidłowy przepływ krwi, a w efekcie skóra staje się pomarszczona i włóknista. Rozmiar i wygląd cellulitu zależny jest od stopnia zaawansowania problemu, który może występować z kilku powodów, w tym:

 • braku ruchu,
 • nieprawidłowego trybu odżywiania,
 • spożywania zbyt dużej ilości alkoholu,
 • noszenia zbyt obcisłych ubrań, 
 • występowania zaburzeń krążenia oraz zaburzeń gospodarki hormonalnej,
 • uwarunkowań genetycznych. 

Dlaczego problem cellulitu dotyka głównie kobiet? 

Ze względu na to, że na powstawanie cellulitu duży wpływ ma gospodarka hormonalna, a w szczególności estrogen, problem ten dotyka głównie kobiet. U pań tkanka tłuszczowa i łączna umiejscowiona jest poziomo, co sprawia że wokół zbitych komórek tłuszczowych zbiera się woda i inne produkty przemiany materii. W większości przypadków pomarańczowa skórka pojawia się w okolicach bioder i pośladków. U mężczyzn oba rodzaje tkanek ułożone są w sposób skośny, dlatego w ich przypadku problem cellulitu występuje bardzo rzadko. 

Czy można skutecznie pozbyć się cellulitu? 

Biorąc pod uwagę przyczyny powstawania cellulitu, dochodzimy do konkluzji, że aby móc z nim walczyć należy zmienić swoje nawyki oraz stosować profilaktykę w postaci ćwiczeń. Wśród kobiet dużo się mówi o różnych urządzeniach do redukcji cellulitu, które pomagają pozbyć się problemu. Czy przynosi to zamierzone efekty? Zwykle jest to rozwiązanie na krótką chwilę, ponieważ bez zdrowego trybu życia i dobrych nawyków problem będzie powracał. 

Każda z nas jest inna, więc może się okazać, że potrzebujemy innych ćwiczeń na redukcję cellulitu i różnej ilości czasu, aby doprowadzić skórę do ładnego wyglądu. Niemniej jednak, stosowanie pewnych wskazówek i profilaktyki z pewnością wpłynie pozytywnie na stan zdrowia i wygląd Twojej skóry. 

Co wspomaga redukcję cellulitu?

Z pewnością jednym  z pierwszych kroków powinno być stosowanie diety na redukcję cellulitu, która powinna składać się z dużej ilości świeżych owoców i warzyw oraz produktów z dużą zawartością błonnika. Taka dieta umożliwia eliminację toksyn z organizmu zapobiegając problemom ze skórą. Z codziennych posiłków wykluczyć należy słodycze oraz tłuste i słone produkty. 

W ramach profilaktyki warto również zwiększyć ilość spożywanej wody, która przyspiesza proces redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej. Ponadto odpowiednie nawadnianie organizmu zapobiega nadmiernemu gromadzeniu się wody, które prowadzi do powstawania cellulitu wodnego. Co więcej, picie odpowiedniej ilości wody jest bardzo ważne podczas wykonywania ćwiczeń fizycznych niezbędnych przy redukcji cellulitu. 

Uprawianie aktywności fizycznej, w tym udział w treningach EMS jest najbardziej efektywnym sposobem na szybkie i skuteczne pozbycie się cellulitu. Wśród zalecanych ćwiczeń znajdują się takie jak pływanie, bieganie, gry zespołowe, fitness, czy jazda na rowerze. W redukcji pomarańczowej skórki może pomóc również masaż antycellulitowy, który poprawia krążenie krwi i płynów w organizmie. Taki masaż można wykonywać samodzielnie w domu. 

Trening EMS – efektywny sposób na redukcję cellulitu

Trening EMS to rewolucyjna metoda bazująca na elektrostymulacji mięśni, która pomaga pozbyć się wielu problemów przyczyniając się na przykład do redukcji tkanki tłuszczowej i cellulitu. Metoda EMS jest skuteczna również przy rehabilitacji i fizjoterapii czy podczas budowania masy mięśniowej. Elektrostymulacja mięśniowa umożliwia szybkie spalanie tkanki tłuszczowej i redukcję cellulitu nawet w szczególnie uciążliwych miejscach. Co więcej, profesjonalne studio treningów EMS zapewnia pomoc doświadczonego trenera personalnego, który dba o prawidłowe wykonywanie ćwiczeń niwelując ryzyko wystąpienia kontuzji. Trener personalny EMS zajmuje się również ułożeniem odpowiedniego planu treningowego dopasowanego indywidualnie do potrzeb osoby ćwiczącej. 

Trening EMS – na czym polega? 

Treningi EMS trwające zaledwie 20 minut polegają na stymulacji mięśni za pomocą elektrod znajdujących się w stroju do treningu EMS, który wyglądem przypomina kombinezon z opaskami na uda, ramiona i pośladki. Poprzez strój impulsy elektryczne docierają do 90% mięśni w całym ciele pobudzając je do intensywnej pracy podczas wykonywania podstawowych ćwiczeń dla osób w każdym wieku. Pomimo krótkiego czasu ćwiczenia, efekty treningu EMS są bardzo zadowalające. Dzięki nim pozbędziesz się niechcianego cellulitu, ujędrnisz sylwetkę, zmniejszysz nadmiar tkanki tłuszczowej, a dodatkowo poprawisz swoją postawę. Warto jednak mieć na uwadze, że aby szybko zauważyć efekty elektrostymulacji mięśniowej należy stosować ułożoną dietę i odpowiednio się nawadniać. 

Ile kosztuje trening EMS?

Porównując treningi wykorzystujące elektrostymulację do zwykłych ćwiczeń na siłowni dojdziesz do wniosku, że cena treningu EMS jest nieco większa. Z reguły to prawda, ale pamiętaj, że w cenniku EMS uwzględnione zostały takie składowe jak plan treningowy, odpowiednia dieta i stała pomoc trenera personalnego. Ponadto elektrostymulacja zapewnia szybkie efekty i daje wiele pobocznych korzyści, a cały trening trwa maksymalnie do pół godziny, co pozwala oszczędzić czas na inne zajęcia.  

Jak dopasować metodę do stopnia problemu? 

Szybka redukcja cellulitu za pomocą treningów EMS jest jak najbardziej możliwa, ale warto pamiętać, że im bardziej zaawansowany problem tym proces może okazać się dłuższy i bardziej wymagający. Na pierwszym etapie, kiedy cellulit ukazuje się dopiero po uciśnięciu fałdu skóry w palcach, wystarczające mogą okazać się regularne ćwiczenia EMS, peelingi kawowe i zdrowa dieta. Na drugim etapie cellulit jest już widoczny, na przykład podczas siedzenia. Wtedy redukcja cellulitu na udach wymaga zdecydowanie częstszych treningów i masaży antycellulitowych. Ostatni etap, kiedy to cellulit jest widoczny gołym okiem, stanowi najtrudniejszą sytuację. W tym przypadku dieta i peelingi są ważne, ale nie wystarczą, dlatego konieczne są regularne ćwiczenia pod okiem trenera personalnego.

  Umów się na
  bezpłatną konsultację

  Zrób pierwszy krok w drodze po wymarzoną sylwetkę!

  Klikając "Wyślij" akceptujesz politykę prywatności.