Figura na lato w miesiąc? To możliwe dzięki treningom personalnym EMS!

Latem każdemu z nas marzy się piekna, smukla sywletką, którą bez wstydu, a nawet z dumą zaprezentujemy na plaży oraz podczas podróży czy spotkań z przyjaciółmi. Wielu z nas już kilka miesięcy temu obiecało sobie podjęcie próby poprawy figury do wakacji. Tym, którym się udało należą się wielkie brawa i gratulacje. Jednak dla większości podejmujących próbę lato nadeszło szybciej niż się spodziewali, a figura wciąż pozostawia wiele do życzenia. Może Cię zaskoczymy, ale jeszcze nic straconego, ponieważ wykorzystanie innowacyjnej metody podczas treningów EMS pozwoli Ci jeszcze tego lata pochwalić się ładną sylwetką. 

Na czym polega trening EMS? 

Trening EMS polega na połączeniu nieskomplikowanych ćwiczeń z elektrostymulacją mięśni, która pobudza je do intensywnej pracy. W ten sposób wzrasta wydatek energetyczny, dzięki czemu podczas trzydziestominutowego treningu możesz spalić aż 500 kcal. Co więcej, elektrostymulacja mięśniowa powoduje, że spalanie kalorii odbywa się jeszcze 24 godziny po treningu, więc ostatecznie można spalić nawet 1 200 kcal. 

Profesjonalne studio treningu personalnego EMS wyposażone jest w specjalistyczne urządzenia, które są niezbędne do realizowania efektywnych ćwiczeń wykorzystujących elektrostymulację. Ponadto każda osoba ćwicząca otrzymuje bieliznę do treningu EMS, na którą wkłada specjalny kombinezon wyposażony w elektrody podłączone do urządzenia wysyłającego impulsy. Cały trening wraz z rozgrzewką odbywa się pod okiem doświadczonego trenera personalnego EMS, którego zadaniem jest dostosowanie wymaganych parametrów indywidualnie do każdego podopiecznego. 

Jak szybko i skutecznie osiągnąć najlepsze efekty treningów EMS?

Jak już wspomnieliśmy, osoby korzystające z usług profesjonalnego studio treningu EMS poświęcają tylko trzydzieści minut na ćwiczenia. Jednocześnie taki trening stanowi bardzo intensywny wysiłek dla naszych mięśni pomimo wykonywania podstawowych ćwiczeń, z którymi każdy poradzi sobie bez najmniejszego problemu. Bez wątpienia jest to świetne rozwiązanie dla osób zabieganych i nie posiadających zbyt dużo wolnego czasu. Wykonywanie ćwiczeń dwa razy w tygodniu powinno wystarczyć, aby już po miesiącu było widać realne efekty treningu EMS, a to znaczy, że masz szansę uzyskać ładną figurę na lato w miesiąc.  

Oczywiście, uzyskanie pięknej sylwetki bez żadnego wysiłku jest niemożliwe, ale treningi EMS sprawiają, że nie musisz spędzać wielu godzin na tradycyjnej siłowni wykonując bardzo męczące ćwiczenia. Ponadto treningi z elektrostymulacją są bezpieczne i nie grożą kontuzjami, dlatego zaleca się je często osobom, które nie mogą pozwolić sobie na długie, tradycyjne ćwiczenia. 

W kwestii skuteczności treningów warto zaznaczyć jak ważny jest sposób odżywiania i inne praktyki, które mogą znacząco przyspieszyć redukcję masy ciała i wpłynąć na efektywną budowę mięśni podczas treningu EMS. Specjaliści uważają, że dieta gwarantuje 70% sukcesu przy redukcji zbędnej tkanki tłuszczowej. Pamiętaj jednak, że aby odchudzanie przebiegało w prawidłowy sposób i nie groziło efektem jojo, dieta musi być odpowiednio zbilansowana, a nie drastyczna i wycieńczająca. 

Jeżeli zależy Ci na uzyskaniu idealnej figury w miesiąc dzięki ćwiczeniom zwróć uwagę na ilość przyjmowanych posiłków i zadbaj o regularne odstępy pomiędzy nimi. Dodatkowo warto pozbyć się z codziennego jadłospisu zbędnych węglowodanów prostych, które uniemożliwiają redukcję masy ciała u wielu osób i są po prostu niezdrowe. W zamian za to zachęcamy do wzbogacania dań o wyraziste przyprawy, takie jak ostra papryka, pieprz czy korzeń imbiru, które przyspieszają procesy metaboliczne. 

Kolejną ważną praktyką podczas odchudzania jest sposób spożywania posiłków, a konkretnie przeżuwania jedzenia. Warto mieć na uwadze, że nasz mózg dopiero po 20 minutach przyswaja informację o tym, że jesteśmy najedzeni, dlatego powolne jedzenie i dokładne przeżuwanie każdego kęsa spowoduje, że zjesz mniej. Ostatnia dobra praktyka, ale nie mniej ważna to odpowiednie nawodnienie organizmu, które odgrywa bardzo ważną rolę w procesie trawienia i pozbywania się toksyn. 

Trening z elektrostymulacją – sposób na piękną figurę i nie tylko

Trening EMS zapewnia zwiększenie efektywności ćwiczeń przy jednoczesnym skróceniu czasu treningu, tak więc poprawa sylwetki w szybkim czasie to jedna z kluczowych zalet tego rozwiązania, ale nie jedyna. Wśród wielu rezultatów treningu EMS warto wymienić:

Ponadto obecnie dość popularne jest wykorzystywanie treningu personalnego EMS w rehabilitacji i fizjoterapii wielu pacjentów zmagającymi się z problemami typu chroniczne zapalenie mięśni oraz bóle kręgosłupa czy atrofia mięśniowa. Według opinii trening EMS jest także bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie powinny obciążać stawów, ponieważ ćwiczenia z planu treningowego są dostosowywane indywidualnie do każdego. 

Ile kosztuje trening EMS?

Cena treningu EMS zazwyczaj jest większa od cen wejściówek na tradycyjny trening na siłowni, jednak w zamian za to otrzymujesz w pakiecie nie tylko samą możliwość ćwiczenia, ale również dostęp do profesjonalnego stroju do treningu EMS, dietetyka i trenera personalnego. Dietetyk wykonuje odpowiedni bilans i tworzy dla każdego klienta indywidualny plan odżywiania, zaś trener personalny opracowuje plan treningowy dopasowany do sytuacji i celów ćwiczącego. Jest on również obecny na każdej sesji treningowej kontrolując poprawność wykonywania ćwiczeń. 

Cena EMS może się nieco różnić w zależności od lokalizacji i zakupionego karnetu. Zazwyczaj w przypadku zakupu pakietu kilku treningów cena za jedną sesję jest niższa niż w przypadku pojedynczych karnetów. Nie musisz zastanawiasz się, czy warto iść na trening EMS i czy jest on dla Ciebie, bo dzięki treningowi wprowadzającemu uzyskasz wszelkie potrzebne informacje i opracowany plan treningowy Warto tu dodać, że w przypadku zakupu karnetu trening wprowadzający jest całkowicie bezpłatny. 

Czy trening EMS jest dla każdego? 

Trening EMS uznawany jest za jedną z najbezpieczniejszych metod ćwiczeń, głównie ze względu na to, że nie obciąża stawów i nie naraża ćwiczących na kontuzje. Urządzenie treningowe przesyła impulsy identyczne jak te generowane w naszym mózgu, dlatego elektrostymulacja mięśniowa jest bezpieczna, ale nie dla wszystkich. Z takiego rozwiązanie nie powinny korzystać między innymi osoby z chorobami serca i układu nerwowego, nadciśnieniem, cukrzycą, miażdżycą oraz zmianami nowotworowymi. Ponadto wśród przeciwwskazań do treningu EMS znajdują się również różnego rodzaju stany zapalne, zakażenia oraz rany. Osoby posiadające implanty medyczne oraz metalowe również nie powinny korzystać z takiej formuły treningowej. 

    Umów się na
    bezpłatną konsultację

    Zrób pierwszy krok w drodze po wymarzoną sylwetkę!

    Klikając "Wyślij" akceptujesz politykę prywatności.