Czy elektrostymulacja EMS buduje mięśnie?

Ćwiczenia z elektrostymulacją to nowoczesna metoda, która wciąż jest nieznana wielu osobom. Warto zaznajomić się z tym, jak przebiegają treningi EMS w Studio Północna oraz poznać mechanizm, na którym się opierają. Dzięki temu będziesz mógł świadomie zdecydować, czy tego rodzaju aktywność fizyczna jest dla Ciebie!


Nie ma wątpliwości, że trening personalny EMS przyczynia się do rozwoju tkanki mięśniowej oraz poprawy kondycji fizycznej. Dzięki regularnemu uczęszczaniu na tego typu ćwiczenia w naszym EMS Studio zwiększy się Twoja siła oraz wydolność. Dobrze zbudowane mięśnie pozwolą na utrzymanie prawidłowej postawy ciała, co zmniejszy ryzyko urazów i dolegliwości bólowych.


Spersonalizowane sesje z elektrostymulacją w Studio EMS dają dużo szybsze efekty niż ćwiczenia tradycyjne. Dzieje się tak ze względu na zwiększone napięcie, któremu poddawane są mięśnie w trakcie spotkania. Wystarczy trenować w Północnej tylko 1 – 2 razy w tygodniu, by uzyskać efekty identyczne z tymi, jakie daje wykonywanie zwykłych ćwiczeń dwa razy częściej.

W jaki sposób elektrostymulacja buduje mięśnie?


W trakcie treningów interpersonalnych w Studio Północna prowadzący uważnie dobiera moc impulsów elektrycznych do rodzaju i kondycji mięśni, które poddawane są ćwiczeniom. Elektrostymulacja płynąca do tkanek za pośrednictwem elektrod umieszczonych na specjalnym kombinezonie zwiększa napięcie mięśniowe, co sprawia, że podczas nawet najprostszych aktywności muszą one pokonywać duży opór.


Dodatkowe obciążenie w postaci impulsów elektrycznych sprawia, że mięśnie intensywnie się rozwijają, a efekty naszej pracy są szybciej widoczne. Z tego powodu treningi personalne w EMS Studio Północna przeznaczone są też dla osób po poważnych kontuzjach, z niską sprawnością fizyczną lub cierpiących na zanik mięśni. Pobudzanie wybranych grup mięśniowych prądem sprawia, że zaczynają one na nowo pracować, co przekłada się na większy komfort w codziennym funkcjonowaniu. Personalny prowadzący w Północnej w Lublinie dokładnie dobiera moc przesyłanych impulsów do rodzaju i siły mięśni klienta.

    Umów się na
    bezpłatną konsultację

    Zrób pierwszy krok w drodze po wymarzoną sylwetkę!

    Klikając "Wyślij" akceptujesz politykę prywatności.